Ogłoszenia – 25 października 2020 r. – XXX niedziela zwykła

  1. Dobiega końca październik – miesiąc modlitwy różańcowej. „Otrzymacie wszystko, o co prosicie, przez odmawianie różańca” –obiecała Maryja bł. Alanowi de la Roche.  Do soboty włącznie zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.  
  2. W następną niedzielę, wraz z całym Kościołem powszechnym, będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Wspominamy w tym dniu, a zarazem modlimy się do tych, którzy  cieszą się wieczną chwałą w niebie. Prosimy ich o pomoc i wstawiennictwo przed Panem, abyśmy mogli wspólnie z nimi spotkać się w domu Ojca.  Porządek Mszy św.w Uroczystość Wszystkich Świętych w tym roku będzie taki sam, jak w każdą niedzielę: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 15:00, 16:30 i 18:00. Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią koronawirusa nie odbędą się tradycyjne procesje na iławskich cmentarzach.  Zachęcamy wszystkich do modlitwy za naszych bliskich zmarłych.
  3. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową leżą na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kancelarii parafialnej lub w kopertach na tacę. Módlmy się przez cały listopad za naszych najbliższych zmarłych, bo w ten sposób nie tylko im się przysłużymy, ale i sobie niejedną łaskę u Boga wyjednamy.
  4. Wierni, którzy  od 1 do 8 listopada nabożnie odwiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcucierpiących. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego.

 

 

 

 

 

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym