Ogłoszenia – 1 listopada 2020 r. UROCZYSTOŚC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 1. Dziś wspominamy, a zarazem modlimy się do tych, którzy  cieszą się wieczną chwałą w niebie. Prosimy ich o pomoc i wstawiennictwo przed Panem, abyśmy mogli wspólnie z nimi spotkać się w domu Ojca.  Porządek Mszy św. w dniu dzisiejszym jest taki sam, jak w każdą niedzielę: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 15:00, 16:30 i 18:00.
 2. W uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zmarłych, a także w pozostałe dni listopada, zgodnie z decyzją Ks. Biskupa Elbląskiego Jacka Jezierskiego, nie organizujemy procesji na cmentarzach. Zachęcamy wszystkich, aby modlitwę przy grobach bliskich nam zmarłych rozłożyć w czasie aż do końca listopada.
 3. Dzień Zmarłych – 2 listopada – przypomina nam, że dusza człowieka jest nieśmiertelna, a ciało zmartwychwstanie przemienione i uduchowione. Porządek Mszy św. w Dniu Zmarłych będzie świąteczny: 7:00, 10:00, 12:00, 16:30 i 18:00.
 4. Stolica Apostolska rozszerzyła czas zyskiwania odpustów dla zmarłych na cały listopad. Przypominamy więc, że ten, kto od 1 do 30 listopada nabożnie odwiedzi cmentarz i przynajmniej w myśli pomodli się za zmarłych, zyskuje odpust zupełny dla zmarłych w czyśćcu cierpiących. Jest to odpust pod zwykłymi warunkami: spowiedź sakramentalna, Komunia św. oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego.
 5. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową za zmarłych można nadal składać w kopertach na tacę lub w kancelarii parafialnej.
 6. W najbliższy czwartek Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza  o godz. 17:00 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 7. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi będzie w piątek w godz. 17:00 – 18:00.
 8. W  pierwszą sobotę listopada o godz. 7:00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
 9. W tym roku, podobnie jak trzy lata temu, zachęcamy do udziału w ogólnopolskiej akcji modlitewnej „RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA”, żeby zmienić bieg historii, powstrzymać zło i wymazać skutki naszych grzechów.. Potrzebna jest nasza wspólna modlitwa i pokuta. Poprzez przebłaganie Boga, za grzech zabijania nienarodzonych i wynagrodzenie cierpienia, jakiego doznały dzieci nienarodzone pragniemy ratować Polskę i świat przed konsekwencjami grzechów. Konsekwencje stają się coraz bardziej widoczne i dotykają nas coraz bardziej.
 10. Aby dołączyć do tej akcji, od 1 do 8 listopada, w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych:
 • odmawiamy codziennie różaniec,
 • pokutujemy za wszystkie grzechy aborcji dokonane w Polsce,
 • prosimy dusze czyśćcowe o modlitwę, ofiarowujemy odpusty,
 • przepraszamy dzieci nienarodzone, przyjmujemy je do naszych rodzin i prosimy o modlitwę za nas.
  Owocem tej wielkiej modlitwy Polaków może być przywrócenie nadziei, wiary i przyjęcie pokoju Bożego. Ze względu na pandemię naszą modlitwę w ramach tej akcji odmawiamy prywatnie, w domach i rodzinach.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą