Ogłoszenia – 8 listopada 2020 r. XXXII niedziela zwykła

  1. Dzisiejsza liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać naszą wiarę w to, że spotkamy się wszyscy w królestwie Bożym, bo „Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją”. Dlatego tym bardziej chcemy zaprosić do udziału we wspólnej modlitwie.
  2. W środę, 11 listopada, przypadnie 102. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu pragniemy szczególnie modlić się za naszych rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny i w jej obronie. Chcemy także modlić się pokój i zgodę w Naszej Ojczyźnie. Porządek Mszy św. w Narodowe Święto Niepodległości będzie następujący: 7:00, 10:00 i 18:00. W sposób szczególny zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą odprawimy o godz. 10:00 w intencji naszej Ojczyzny.
  3. W piątek – 13 listopada – zgodnie z tradycją, będziemy się modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:

17:30 – różaniec wypominkowy,

18:00 – uroczysta Msza św. fatimska w intencji zmarłych poleconych

we   Mszy św. zbiorowej,

19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. W następną niedzielę, 15 listopada, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych. Zmarłych w tym tygodniu parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 11 XI – św. Marcin z Tours, początkowo żołnierz, a potem biskup – dobry pasterz dla swojego ludu, który śmierci się nie lękał i przed życiem się nie wzbraniał.
  • 12 XI – św. Jozafat, biskup i męczennik, który przelał krew za jedność Kościoła; gorliwie pracował dla jedności, charakteryzując przy tym się wielką łagodnością, co dało mu przydomek „duszochwat”.

Ostatnie wpisy