Ogłoszenia – 15 listopada 2020 r. XXXIII niedziela zwykła

  1. Liturgia Słowa przedostatniej niedzieli roku liturgicznego przypomina o sprawiedliwym sądzie Bożym, który czeka każdego z nas. Pan Bóg oceni nasze życie: wynagrodzi dobro, a zło ukarze.
  2. Nadal zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych. Co wieczór o godz. 17:30 odmawiamy różaniec i polecamy Bożemu miłosierdziu naszych bliskich zmarłych, których wypisaliśmy na kartkach wypominkowych. Po nabożeństwie Msza św. zbiorowa za zmarłych, których poleciliście modlitwom Kościoła.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zakończy się rok liturgiczny. Już za dwa tygodnie  – 29 listopada – rozpocznie się w Kościele okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Adwent przygotowuje nas do właściwego przeżycia świąt Bożego Narodzenia.
  4. W sobotę, 21 listopada, przypada wspomnienie Ofiarowania NMP. Choć odwołuje się ono do VI w. i do pamiątki poświęcenia kościoła ku czci Matki Bożej zbudowanego obok świątyni jerozolimskiej, to ma nam ukazywać wielkość i znaczenie życia ofiarowanego całkowicie Bogu. Dlatego w tym dniu modlimy się szczególnie za siostry w zakonach klauzurowych i do tej modlitwy wszystkich zachęcamy.
  5. Ofiary złożone na tacę w dniu dzisiejszym są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. Pragniemy przekazać słowa serdecznych życzeń dla wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia. Zmarłych w tym tygodniu parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym