Ogłoszenia – 25 kwietnia 2021 r. IV niedziela wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza

  1. Dziś – w Niedzielę Dobrego Pasterza – podczas Mszy św. modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania. Módlmy się o gorliwych kapłanów i osoby zakonne, które będą naśladować przykład Chrystusa – Dobrego Pasterza. Zapraszamy na wspólną modlitwę za powołanych i o święte powołania do służby Bożej.
  2. Ostatnia niedziela kwietnia, jak co roku, według programu duszpasterskiego, będzie Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach: pieszych i rowerzystów. Niech nasza wspólna modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych wojaży.
  3. W najbliższą sobotę rozpocznie się maj – miesiąc poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
  4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
  5.  W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. poranną o godz. 7:00 i na nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi  Po nim odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych  i zmiana tajemnic różańcowych.

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym