Ogłoszenia – 18 kwietnia 2021 r. III niedziela wielkanocna Niedziela Biblijna

  1. W  trzecią niedzielę wielkanocną obchodzimy XIII Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Motywem przewodnim dzisiejszego Narodowego Czytania Pisma Świętego, jak i całego Tygodnia Biblijnego  są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35).
  2. Trzecią niedzielę wielkanocną – zgodnie z postanowieniem papieża Franciszka – przeżywamy jako czas dziękczynienia za Słowo Boże. Ono jest nam dane w słowach Pisma świętego, które czytamy w czasie Liturgii w kościele, a także w domach podczas modlitwy indywidualnej i rodzinnej. Ojciec Święty wzywa nas, abyśmy w tę niedzielę w sposób szczególny z radością wysławiali Boga, który do nas mówi, ponieważ jest „dobry i łaskawy”. A będąc „dobry i łaskawy, wskazuje drogę grzesznikom, a pokornym pomaga czynić dobrze i uczy ubogich dróg swoich” – tak nas dzisiaj zapewnia psalmista. Spójrzmy zatem na nasze życie i postępowanie, wejrzyjmy głębiej w nasze sumienia wsłuchując się w te słowa Pisma świętego, które wyjątkowo mocno rozbrzmiewają w tych dniach w naszych duszach.
  3. W piątek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji elbląskiej. Święty Wojciech, biskup i męczennik, na którego grobie w Gnieźnie zbudowano pierwszą polską metropolię kościelną, stał się patronem ładu hierarchicznego w Polsce. Stolica gnieźnieńska została stolicą prymasowską i tak jest do dziś. Święty Wojciech, z pochodzenia Czech, łączy narody Europy Środkowej i patronuje tej części naszego kontynentu. Jest on także wzorem misjonarza odważnie głoszącego prawdy wiary, nawet wśród wrogiego otoczenia. Pamiętajmy w modlitwie o posłudze polskich biskupów pod honorowym zwierzchnictwem prymasa Polski i o biskupach katolickich w krajach sąsiednich, wypraszając dla nich odwagę do stawania w obronie wiary i wartości chrześcijańskich.
  4. Zapraszamy wszystkich do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, drukarki, telefony, odkurzacze, mikrofalówki, baterie, akumulatory). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Zbiórka będzie miała miejsce przed budynkiem plebanii od strony wieży ciśnień 22 kwietnia, w czwartek, w godz. 12:00 – 12:45.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą