Ogłoszenia – 27 września 2020 r. XXVI niedziela zwykła

  1. W czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Niech będzie on dla nas czasem wspólnej modlitwy z Maryją. Weźmy do rąk różaniec i polecajmy Jej problemy, bolączki i trudności, z jakimi się borykamy. Od czwartku przez cały październik będziemy gromadzić się codziennie w naszej świątyni na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 17:30.
  2.  Dzieci również zapraszamy na różaniec. Pamiętajmy, że Matka Boża zarówno w Fatimie, jak i w Gietrzwałdzie objawiła się właśnie dzieciom prosząc je o odmawianie różańca. Prosimy rodziców, aby w miarę swoich możliwości przychodzili ze swoimi dziećmi na to piękne nabożeństwo. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.
  3. We wtorek, 29 września, wspominamy Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętajmy, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i uczynił swoimi posłańcami, a jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Archaniołowie są Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi.
  4. W czwartek, 1 października, rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego Boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  6. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.
  7. Zachęcamy dzieci z klas IV, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, aby podjęły nowennę 9 pierwszych piątków miesiąca. Pan Jezus objawił św. Małgorzacie, że Jego Serce płonie miłością do ludzi, którzy w zamian odpłacają Mu oziębłością, obojętności, wzgardą i niewdzięcznością. Prosił, aby wszyscy, którzy chcą Mu okazać swoją miłość, przystępowali do Komunii św. wynagradzającej przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Nie bądźmy nieczuli na prośbę Chrystusa. On, Król i Pan, nasz Zbawiciel, prosi, jak żebrak, o naszą miłość.  Przypominamy, że nowennę 9 pierwszych piątków można podjąć również w dorosłym życiu.
  8. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę, 3 października, na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  9. W następną niedzielę, 4 października, dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz ze swoimi opiekunami oraz panie z parafialnej Caritas będą przed kościołem zbierać ofiary na pomoc dla dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin naszej parafii.
  10. Opiece Maryi – Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia, zmarłych w ostatnich dniach Parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;

29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”.

Ostatnie wpisy