Ogłoszenia – 29 listopada 2020 r. I niedziela adwentu

  1. Dziś w liturgii Kościoła rozpoczyna się adwent. Jest to czas niezwykły – czas oczekiwania na Zbawiciela przygotowujący nas do uroczystości Bożego Narodzenia.
  2. Wraz z adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, którego hasłem przewodnim  w polskim Kościele będą słowa: „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”, a motto brzmi: „Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba” (J 6,32). Rok ten będzie drugim etapem trzyletniego programu duszpasterskiego pod hasłem: „Eucharystia daje życie”. Jego zasadniczym celem jest pogłębienie wśród wiernych znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego.
  3.  Patronką naszego adwentowego czuwania jest Maryja. W związku z tym od jutra przez cały adwent będzie odprawiana od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 Msza św. roratnia, a w sobotę o godz. 7:00. Podczas rorat zapalamy świecę wyobrażającą Maryję – niosącą światu Chrystusa – Światłość prawdziwą.
  4. Dla dzieci, które będą przychodzić na roraty, przygotowaliśmy pamiątkę uczestnictwa w postaci planszy z „Małego Gościa Niedzielnego” . Do niej będą dołączone obrazki, które dzieci będą mogły kolekcjonować przez cały adwent. Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą tajemnicę Mszy św.
  5. Naszą modlitwę w pierwszy czwartek grudnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  6. Spowiedź z racji pierwszego piątku grudnia będzie w  piątek od godz. 17:00 do 18:00.
  7. W pierwszą sobotę grudnia o godz. 7:00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim nastąpi zmiana tajemnic różańcowych.
  8. W kancelarii parafialnej, po każdej Mszy św., można nabywać opłatek wigilijny, w dni powszednie zaś przed Mszą św. wieczorną.
  9. W kancelarii parafialnej można nabywać świecę „Caritas” w cenie 6 zł. Kupując ją po raz kolejny niesiemy pomoc najuboższym dzieciom. Uczyńmy wszystko, aby podczas tegorocznej Wigilii na każdym stole płonęła świeca „Caritas” – znak naszej solidarności z potrzebującymi pomocy.
  10. W następną niedzielę będziemy obchodzić Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, czyli  Kościołowi w krajach byłego Związku Radzieckiego. Po każdej Mszy św. będziemy zbierać do puszek ofiary na pomoc dla Polaków mieszkających za naszą wschodnią granicą. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ostatnie wpisy