Ogłoszenia – 3 maja 2020 r. IV niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza

 

 1. Czwarta niedziela Wielkanocy nazywana jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Podczas Mszy św. modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele
  i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś Światowego Dnia Modlitw o Powołania Duchowne.
 2. Być może nasi młodzi parafianie w swych sercach słyszą głos Bożego wołania: „Pójdź za Mną”! Drodzy rodzice i wychowawcy, pielęgnujmy te Boże podszepty, wspierajmy je modlitwą, delikatną radą, a nade wszystko nie stawajmy na przeszkodzie, jeśli syn czy córka podejmą decyzję o poświęceniu swego życia dla Pana Boga i bliźnich. Każdy dar złożony w ręce Pana Boga zostanie wielokrotnie wynagrodzony. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i wychowawczynią powołań kapłańskich.
 3. Za tydzień nasza parafia miała przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na panującą epidemię uroczystość ta została przesunięta na czas, kiedy sytuacja w naszym kraju będzie bezpieczna dla zdrowia dzieci. Z tego samego powodu w najbliższym czasie nie będzie Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dla uczniów klas IV. W następną niedzielę porządek Mszy św. będzie więc następujący: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 15:00, 16:30 i 18:00.
 4. Zapraszamy na piękne nabożeństwo majowe, które każdego dnia rozpoczyna się o godz. 17:30. Zachęcamy także do rodzinnego odmawiania Litanii loretańskiej do Najświętszej Maryi Panny. Wspólnym śpiewem wyrażamy naszą miłość do Matki Bożej i prosimy Ją, by prowadziła nas przez całe życie do Jezusa.
 5. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 6. W pierwszy czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy także na specjalne nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii.
 7. W piątek, 8 maja, przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa
  i męczennika, głównego patrona Polski.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie składają ofiary na rzecz naszego parafialnego kościoła poprzez wpłaty na konto parafialne, do skarbony umieszczonej przy głównym wejściu do świątyni czy też w kancelarii parafialnej.

Ostatnie wpisy

MAŁŻEŃSKI WEEKEND 21 i 22 kwietnia.

W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 21 i 22 kwietnia, zapraszamy małżonków na „MAŁŻEŃSKI WEEKEND”.  Gościem będzie dr hab. teologii biblijnej i pastoralnej, rekolekcjonista, autor wielu

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.24 r.

14 kwietnia 2024 r. – III niedziela Wielkanocy NIEDZIELA BIBLIJNA Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta