Ogłoszenia – 26 kwietnia 2020 r. III niedziela Wielkanocy

  1. Od dzisiaj w naszym kościele będą w każdą niedzielę odprawiane dodatkowe Msze św., aby jak najwięcej wiernych mogło wziąć udział w Eucharystii, umocnić siły duchowe słowem Bożym i Ciałem Chrystusa. Do dotychczasowego porządku dodaliśmy Mszę św. rano o 6:30 i po południu o godz. 15:00 i 16:30. Od dzisiaj więc nowy porządek Mszy św. jest następujący: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 15:00, 16:30 i 18:00.
  2. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest XII Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Jej hasłem są Jezusowe słowa: Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego (por. J 6,35-36). Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną, ale i w  rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
  3. W najbliższy piątek rozpocznie się maj – miesiąc poświęcony Maryi. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na nabożeństwie majowym o godz. 17:30. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Panu Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Szczególnie teraz, w czasie epidemii, kiedy nie mamy możliwości gromadzenia się na wspólnej modlitwie w naszej świątyni, rodzinnie gromadźmy się na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych czy odmawianie różańca.
  4. Dzień 1 maja jest także Świętem Pracy. Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo św. Józefa Rzemieślnika obejmiemy szczególnie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.
  5. Ponieważ w tym roku Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny, przypada w niedzielę, została ona przeniesiona na sobotę, 2 maja. W związku z tym porządek Mszy św. w sobotę, 2 maja, w naszym kościele będzie niedzielny, czyli: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 15:00, 16:30 i 18:00. Tego dnia uroczyście ponowimy też Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Szczególnie w trudnym dla nas czasie epidemii potrzebujemy wstawiennictwa naszej Matki i Królowej.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze św. będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego.
  7. Spowiedź z racji pierwszego piątku, będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą