OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 10.03.24 r. – IV Ndz Wielkiego Postu

ogłoszenia

10 marca 2024 r.

IV niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu, różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
  1. Zgodnie z zapowiedzią, z racji zbliżającej się Uroczystości Świętego Józefa, od dzisiaj do poniedziałku, 18 marca, po każdej wieczornej Mszy św. będziemy się modlić Nowenną do Świętego Józefa. Do tej modlitwy w szczególny sposób zapraszamy wszystkich mężczyzn naszej parafii. Św. Józef jest patronem Kościoła powszechnego, małżonków, rodzin, ojców i wszystkich pracujących. Wzywany jest także jako orędownik umierających i patron dobrej śmierci.
  2. Wkażdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:20 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich wiernych zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  3. W środę, 13 marca, zgodnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:30 – Różaniec fatimski,   18:00 – Msza św.z kazaniem.
  4. W najbliższy piątek, 15 marca, wyjątkowo będzie tylko jedna droga krzyżowa o godz. 17:00, którą zaśpiewa zespół „A Deo Et Rege” działający w naszej parafii pod kierunkiem p. Stanisława Jarmużewskiego.
  5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 20-23 marca.Już dzisiaj zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu na przyjście do kościoła, udział w Eucharystii, wysłuchanie nauk rekolekcyjnych i pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty. Szczegółowy plan rekolekcji podamy w następną niedzielę.
  6. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego, w którym kształcą się nasi alumni.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty do Grobu Bożego.

Ostatnie wpisy