OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3.03.24 r. III Niedziela Wielkiego Postu

ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

3 marca 2024 r. III niedziela Wielkiego Postu

1.Pamiętajmy, że najważniejszym zadaniem w czasie Wielkiego Postu jest nasze nawrócenie. Chodzi o nawrócenie we wszystkich wymiarach naszego życia osobistego i społecznego, rodzinnego. Potrzeba wiele pokory i silnej wiary w Boże miłosierdzie. Nawrócenie ma się bowiem dokonać przede wszystkim w naszym sercu. Pomagają nam w tym zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach.

2.Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Dziś o godz. 17:20 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o 17:30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, by dzięki nim głębiej przeżywać tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana.

3.Wielki Post jest czasem dobrych postanowień. Warto, żeby te postanowienia miały bardzo konkretny wymiar. Może to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własny postępowaniem, może podjęcie walki z taką, a nie inną wadą? Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.

5.Z racji zbliżającej się Uroczystości Świętego Józefa, od następnej niedzieli, 10 marca, do poniedziałku, 18 marca, po każdej wieczornej Mszy św. będziemy się modlić Nowenną do Świętego Józefa. Do tej modlitwy w szczególny sposób zapraszamy wszystkich mężczyzn naszej parafii. Św. Józef jest patronem Kościoła powszechnego, małżonków, rodzin, ojców i wszystkich pracujących. Wzywany jest także jako orędownik umierających i patron dobrej śmierci.

6.W czwartek, 8 marca, przypada Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w tym dniu, ale nie tylko, o naszych babciach, mamach, żonach, córkach i wnuczkach. Wyraźmy im naszą życzliwość dobrym słowem i drobnym gestem i nie ustawajmy w modlitwach za nie. W czasie wieczornej Eucharystii w tym dniu będziemy się modlić w intencji kobiet naszej parafii.

7.W Wielkim Tygodniu do Grobu Bożego należy zakupić kwiaty, które będą naszym wspólnym darem wdzięczności Bogu za ofiarę, jaką złożył na krzyżu dla naszego zbawienia. Ofiary na kwiaty, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym