Ogłoszenia – 22.02.2024 r.- II niedziela Wielkiego Postu

ogłoszenia

NIEDZIELA AD GENTES – „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”

  1. Od 2006 r. obchodzimy w Polsce II niedzielę Wielkiego Postu jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. To okazja, byśmy uświadomili sobie, że jako Kościół jesteśmy wspólnotą misyjną. Ostatnim nakazem, jaki Chrystus pozostawił swym uczniom tuż przed Wniebowstąpieniem, był nakaz misyjny. Świadomi naszej odpowiedzialności za misje, jednoczymy się w tym dniu z polskimi misjonarkami i misjonarzami, i swą modlitwą, postem, ofiarą wspieramy ich wysiłki misyjne. Jest to dla nas dzień wspólnotowych błagań
    o nowe powołania; o to, aby znaleźli się ci, którzy w imieniu Chrystusa i Kościoła udadzą się na krańce świata z Ewangelią dla ubogich.
    Dzisiaj przed naszą świątynią po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek. Stanowią one jałmużnę na misje i przeznaczone są na wsparcie działalności ponad 1700 polskich misjonarzy w realizacji ich posługi ewangelizacyjnej, medycznej, charytatywnej i edukacyjno-wychowawczej.
  2. Dziś o godz. 17:20 zapraszamy na gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, w piątek natomiast na nabożeństwo drogi krzyżowej: dla dzieci o godz. 16:30, dla dorosłych o 17:30. Znajdźmy czas, by uczestniczyć w tych nabożeństwach, bo dzięki nim głębiej przeżywamy tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Pana i lepiej rozumiemy Jego nieskończoną miłość do każdego z nas.
  3. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. w pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy w ten sposób cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  4. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie wspólnota „Mężczyźni Świętego Józefa” zaprasza na różaniec ulicami naszej parafii.
  5. W Wielkim Tygodniu do Grobu Bożego należy zakupić kwiaty, które będą naszym wspólnym darem wdzięczności Bogu za ofiarę, jaką złożył na krzyżu dla naszego zbawienia. Ofiary na kwiaty, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.

 

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym