18 lutego 2024 r. – I niedziela Wielkiego Postu

ogłoszenia
  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.  Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że jest to również tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  2. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają oraz za pokój na świecie.
  3. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez bardziej gorliwą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godz. 16:30 i 17:30 celebrujemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w niedziele o godz. 17:20 Gorzkie Żale. Do licznego udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
  4. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po każdej Mszy św.  będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła – wolontariusze będą zbierać ofiary na ten cel.
  5. W Wielkim Tygodniu doGrobu Bożego należy zakupić kwiaty, które będą naszym wspólnym darem wdzięczności Bogu za ofiarę, jaką złożył na krzyżu dla naszego zbawienia. Ofiary na kwiaty, tradycyjnie, jak co roku, można składać przez cały Wielki Post  w kancelarii parafialnej, w kopertach na tacę oraz do skarbonek przy drzwiach wejściowych. Za złożone ofiary składamy „Bóg zapłać”.
  6. My, Wasi kapłani, serdecznie zapraszamy Was wszystkich w dniu dzisiejszym o godz. 16:00 na niecodzienny koncert, który odbędzie się w naszej świątyni. Będzie to muzyczno-poetycka droga krzyżowa pt.: „Idziemy za Tobą” w wykonaniu zespołu „Noro Lim” z Krakowa. Poprzez ten koncert pragniemy Wam podziękować, drodzy Parafianie, za bardzo miłe i serdeczne przyjmowanie nas podczas wizyty duszpasterskiej a także za dar Waszych ofiar.

Ostatnie wpisy