Ogłoszenia duszpasterskie – 11 grudnia 2022 r. III niedziela adwentu

ogłoszenia

1.Trzecią niedzielę adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: Radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
2.We wtorek, trzynasty dzień grudnia, zgodnie więc z tradycją, zanosimy do Boga nasze modlitwy za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:
17:30 – różaniec fatimski,
18:00 – uroczysta Msza św. z kazaniem.
3.Trzeci tydzień adwentu to czas szczególnej modlitwy o chrześcijańskie życie rodzin. Codziennie będziemy polecać Panu Bogu rodziny naszej parafii, aby rozwijało się w nich życie wiary.
4.W tym tygodniu w dalszym ciągu odprawiamy Msze św. roratnie, od poniedziałku do piątku o godz. 18:00, a w sobotę o godz. 7:00.
5.Opłatek wigilijny, który jest już poświęcony, można nabywać dzisiaj po każdej Mszy św. oraz w dni powszednie w godz. 17:00 – 18:00 w kancelarii parafialnej. Można także nabyć w cenie 10 zł świecę „Caritas” w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą