Ogłoszenia Duszpasterskie -18 grudnia 2022 r. – IV niedziela adwentu

ogłoszenia

1.Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko. W sobotę Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku, przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne! Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze.
2.Do piątku włącznie zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18:00.
3.Chorych, których zgłosicie w kancelarii parafialnej, kapłani będą odwiedzać z sakramentami świętymi w piątek, 23 grudnia od godz. 15:00 do 16:30.
4.W sobotę, w Wigilię Bożego Narodzenia, nie będzie Mszy św. o godz. 18:00.
5.W Wigilię Bożego Narodzenia, w godz. 12:00 – 13:00, będzie można odebrać w naszym kościele Betlejemskie Światełko Pokoju, które przekazali nam iławscy harcerze. Przy odbiorze światełka istnieje możliwość wsparcia działalności harcerskiej na ziemiach iławskich poprzez ofiarę na statutowe działania harcerskie.
6.Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Wielu chciałoby usunąć z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu. Nie pozwólmy na to i swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.
7.Przypominamy, że w chrześcijańskim domu przed podzieleniem się opłatkiem należy przeczytać ewangeliczny opis Narodzenia Chrystusa i odmówić wspólnie modlitwę „Ojcze nasz”. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na stół wigilijny alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat.
8.Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
9.W tym duchu również przyjdźmy na pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Radośnie
i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Wieczorem odprawimy 3 pasterki:
o godz. 20:00, 22:00 i 24:00.
10.Opłatek wigilijny pobłogosławiony w świątyni można jeszcze nabywać
w kancelarii parafialnej w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św., a od poniedziałku do piątku w godz. 17:00 – 18:00.
11.Porządek Mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia i w drugi dzień świąt będzie taki sam, jak w każdą niedzielę: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30. 12:00, 13:15, 15:00 i 18:00.
12.Po przerwie spowodowanej pandemią wracamy do tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej. Razem z wami pragniemy się modlić i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Wizyta duszpasterska rozpocznie się w tym roku 27 grudnia. Niech Boże błogosławieństwo stanie się udziałem nas wszystkich!
13.Plan kolędy jest zamieszczony w dzisiejszym numerze „Albertówki”, na stronie internetowej parafii oraz w gablotach przed kościołem. Wizytę duszpasterską każdego dnia będziemy rozpoczynać o godz. 16:00.
14. W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna codziennie w godz. 15:00 – 15:45.

Ostatnie wpisy

MAŁŻEŃSKI WEEKEND 21 i 22 kwietnia.

W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 21 i 22 kwietnia, zapraszamy małżonków na „MAŁŻEŃSKI WEEKEND”.  Gościem będzie dr hab. teologii biblijnej i pastoralnej, rekolekcjonista, autor wielu

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.24 r.

14 kwietnia 2024 r. – III niedziela Wielkanocy NIEDZIELA BIBLIJNA Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta