Ogłoszenia Duszpasterskie – 25 grudnia 2022 r. – Uroczystość Bożego Narodzenia

ogłoszenia

1.W święta Bożego Narodzenia radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Aby przeżyć tę tajemnicę prawdziwie po chrześcijańsku, nie ograniczajmy się tylko do zewnętrznych obrzędów i zwyczajów. Zechciejmy dotrzeć do źródła tej radości, do samej tajemnicy wcielenia. Przeżywajmy te święta w gronie rodzinnym, pochyleni nad dobrą nowiną zwiastującą pokój i miłość.
2. Niech przejawem takiego przeżywania tych świąt będzie wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To piękny polski zwyczaj, niestety, zanikający już w naszych rodzinach i w naszej współczesnej kulturze. Polskie kolędy zawierają bogate treści teologiczne, czerpią z narodowej tradycji i historii. Niech polskie katolickie domy w tym czasie rozbrzmiewają kolędą płynącą nie tylko z głośników radiowych i telewizyjnych, ale przede wszystkim z naszych serc.
3.Dziś jeszcze Msze św. o godz. 6:30, 7:30, 9:00,10:30, 12:00, 13:15, 15:00 i 18:00. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia. Msze św. tak, jak w każdą niedzielę. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika, który przypomina, że prawda o Zbawicielu warta jest każdej, nawet największej ofiary. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Tradycyjnie tego dnia w kościołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
4.Oktawę Narodzenia Pańskiego, która potrwa do 8 stycznia, ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta: jutro, 27 grudnia, wspominamy św. Jana Apostoła, największego teologa wśród Ewangelistów, w środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na świąteczną Eucharystię zapraszamy szczególnie rodziców z małymi dziećmi – zostanie im udzielone specjalne błogosławieństwo.
5.W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
6. Jutro w naszej parafii rozpocznie się wizyta duszpasterska. My, kapłani, udamy się do Waszych mieszkań i domów, aby wraz z Wami we wspólnocie rodziny prosić Boga o szczególne błogosławieństwo w nowym roku. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako akt religijny. Uczyńmy wszystko, aby atmosfera naszego spotkania z duszpasterzami była podniosła, miła i serdeczna. Plan wizyty duszpasterskiej jest zamieszczony na stronie internetowej parafii, w następnym numerze „Albertówki” oraz w gablocie przed kościołem.
7.Ze względu na wizytę duszpasterską od 27 grudnia do zakończenia kolędy kancelaria parafialna będzie czynna codziennie w godz. 15:00 – 15:45.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym