Ogłoszenia duszpasterskie – 14 stycznia 2024 r. – II niedziela zwykła

ogłoszenia

1.W najbliższych dniach Kościół wzywa nas, abyśmy spojrzeli szerzej, poza siebie, nawet poza własną wspólnotę parafialną. Już we wtorek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu pod hasłem „SZALOM Pokój – dar Boga”. Spróbujmy tego dnia szczególnie pochylić się nad Pismem Świętym, aby tam szukać wspólnych korzeni naszej wiary i uczyć się od Abrahama, jak bez reszty zaufać Panu Bogu.

2.W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Powszechnej, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: Abyśmy byli jedno! Nasza osobista więź z Panem Bogiem musi przekładać się na nasze relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze. W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy także nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu.

3.Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 13:15 oprawę liturgii uświetni Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Vivat” pod dyrekcją p.  Alicji Szymańskiej.

4.Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

5.Wspólnota „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 20 stycznia. W planie przewidziana są: obejrzenie ruchomej szopki w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św. i procesja pokutna z relikwiami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, wspólny obiad oraz wizyta w rozgłośni Radia Maryja i udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł. Chętne osoby mogą zapisywać się u p. Henryka Bakirzyńskiego (tel. 502780611) lub p. Adama Pszczolińskiego (tel.509594642). Decyduje kolejność zapisu wraz z wpłatą. Szczegóły pielgrzymki znajdują się na plakatach przed kościołem.

6.W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska.  Kolędę rozpoczynamy codziennie o godz. 16:00. Wizyta duszpasterska zakończy się w następną niedzielę.

7.W czasie trwania kolędy kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do czwartku od godz. 15:00 do 15:45,  w niedzielę między Mszami św.

 

Ostatnie wpisy