31 grudnia 2023 r. Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

ogłoszenia
 1. Dzisiaj kierujemy myśli ku Świętej Rodzinie, powierzajmy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą.
 2. Dzisiaj pożegnamy 2023rok i powitamy rok 2024.  W szczególny sposób podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy św. i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego o godz. 18:00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum, za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. Jutro, 1 stycznia, przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wpatrzeni w Maryję – Królową pokoju – będziemy modlić się o tak bardzo potrzebny pokój na świecie. Porządek Mszy św. 1 stycznia będzie niedzielny, oprócz Mszy św. o godz. 6:30 i 7:30, których nie będzie.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy tego dnia wieczorem na Mszę św. w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich oraz zakonnych w naszej parafii. Tego dnia Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
 5. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź będzie w godz. 15:00 – 15:45.
 6. W sobotę,6 stycznia, będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to przypomina nam prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. W tym dniu jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze św. 6 stycznia będą odprawione w porządku niedzielnym. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
 7. 6 stycznia  obchodzimy również Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otoczymy misjonarzy i misjonarki. Będziemy modlić się o liczne i święte powołania misyjne, może także z naszej parafii. Prośmy Boga, by Dobra Nowina o zbawieniu skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zebrane ofiary w Uroczystość Objawienia Pańskiego będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. W ten sposób wspieramy materialnie tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu i ich działalność w krajach misyjnych.
 8. W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:30 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.
 9. Wspólnota „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza wszystkich w pierwszą sobotę miesiąca na różaniec wynagradzający po Mszy św. o godz. 13:15, czyli ok. 14:15.Podczas różańca będzie rozważanie czwartej tajemnicy radosnej – Ofiarowanie Pana Jezusa w świątyni.
 10. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Plan kolędy jest zamieszczony w „Albertówce”, w gablotach przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii. Każdego dnia kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00.
 11. Ze względu na wizytę duszpasterską do 21 stycznia kancelaria parafialna będzie czynna codziennie w godz. 15:00 – 15:45.

Ostatnie wpisy