Ogłoszenia duszpasterskie – 24 grudnia 2023 r. IV niedziela adwentu, Wigilia Narodzenia Pańskiego

ogłoszenia
 1. W tym roku czwarta niedziela adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia.  Przypominamy, że w chrześcijańskim domu przed podzieleniem się opłatkiem należy przeczytać ewangeliczny opis Narodzenia Chrystusa i odmówić wspólnie modlitwę „Ojcze nasz”. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na stół wigilijny alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, choć post ten nie jest już obowiązkowy. Niech to będzie czas pojednania i przebaczenia w naszych domach i rodzinach. Po zakończonym posiłku pozostańmy w rodzinnym gronie, by śpiewać kolędy, by wspólnie się radować z przyjścia Zbawiciela na świat.
 2. W tym duchu przyjdźmy na pasterkę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana.  Zapraszamy dzieci z rodzicami na pasterkę o godz. 20:00, a dorosłych o godz. 22:00 i 24:00.
 3. Przed dwiema pasterkami zapraszamy na wieczór kolęd. Od godz. 21:20 do 21:50 będzie je śpiewać, pod kierunkiem pana organisty, schola „Cantans”, a od godz. 23:10 do 23:50 zespół „A Deo et rege”.
 4. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Utrwalone w naszej tradycji dodatkowe miejsce wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 5. Dziś od godz. 14:00 do 15:00 można odebrać w naszym kościele Betlejemskie Światełko Pokoju, które przekazali nam iławscy harcerze. Przy odbiorze światełka istnieje możliwość wsparcia działalności harcerskiej na ziemiach iławskich poprzez ofiarę na statutowe działania harcerskie.
 6. Opłatek wigilijny pobłogosławiony w świątyni można jeszcze nabywać w kancelarii parafialnej w dniu dzisiejszym po każdej Mszy św.
 7. W  dniu dzisiejszym, z racji Wigilii, nie będzie Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00.
 8. Porządek Mszy św. w Uroczystość Bożego Narodzenia będzie niedzielny z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6:30 i 7:30, których nie będzie. W drugi dzień świąt porządek Mszy św. będzie taki sam, jak w każdą niedzielę.
 9. W środę, 27 grudnia, w naszej parafii rozpocznie się wizyta duszpasterska. My, kapłani, udamy się do Waszych mieszkań i domów, aby wraz z Wami we wspólnocie rodziny prosić Boga o szczególne błogosławieństwo w nowym roku. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako akt religijny. Uczyńmy wszystko, aby atmosfera naszego spotkania z duszpasterzami była podniosła, miła i serdeczna.
 10. Plan kolędy jest zamieszczony w dzisiejszym numerze „Albertówki”, na stronie internetowej parafii oraz w gablotach przed kościołem. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy każdego dnia o godz. 16:00.
 11. W czasie wizyty duszpasterskiej kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 15:00 – 15:45.
 12. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas Mszy św. i nabożeństwa o godz. 18:00 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku.

Ostatnie wpisy