Ogłoszenia duszpasterskie – 03. 10. 2021 r., XXVII niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. W każdej chwili życia jesteśmy zaproszeni, by pogłębiać naszą wiarę, nasze zaufanie wobec Boga. Dlatego, tak jak Apostołowie z dzisiejszej Ewangelii, wołamy: „Panie, przymnóż nam wiary!”. To wołanie powtórzymy dzisiaj podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:30, kiedy będziemy modlić się o silną, głęboką wiarę dla wszystkich parafian.
  2. Rozpoczął się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek podkreśla, że otwiera ona nas na Pana Boga, pomaga przezwyciężyć egoizm i wnosi pokój w serca, w rodziny, w społeczeństwo i w świat, że to modlitwa, która wspiera nas w zmaganiach ze złem. Zachęceni tymi świadectwami weźmy do rąk różaniec
    i módlmy się, powierzając Panu Bogu naszą codzienność oraz rozważajmy tajemnice z życia Chrystusa i Jego Matki. Zapraszamy na wspólne różańcowe nabożeństwa o godz. 17:30 dorosłych, dzieci i młodzież. We wtorki i czwartki przygotowywane są przez dzieci pod kierunkiem katechetów.
  3. W czwartek, 7 października, przypada wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa floty chrześcijańskiej pod Lepanto w 1571 roku. Uświadamia to nam po raz kolejny wielką moc tej modlitwy, zatem nie zaniedbujmy jej.
  4. 7 października to również pierwszy czwartek miesiąca. Naszą modlitwę podczas Mszy św. o godz. 18:00
    i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:00 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  5. W przyszłą niedzielę, 10 października, już po raz dwudziesty pierwszy, będziemy w całym kraju obchodzić Dzień Papieski pod hasłem „NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Tego dnia od 21 lat wspieramy zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek. W ten sposób budujemy żywy pomnik św. Janowi Pawłowi II. Młodzi przedstawiciele naszej parafii będą stać przy drzwiach kościoła ze specjalnymi skarbonkami. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary.
  6. Za tydzień, w niedzielę, 10 października, o godz. 13:15 zapraszamy na Mszę św. i pierwsze powakacyjne spotkanie młodzież, która przygotowuje się drugi rok do sakramentu bierzmowania.

Ostatnie wpisy