Ogłoszenia duszpasterskie 30.06.2024 r. – XIII niedziela zwykła

ogłoszenia

30 czerwca 2024 r. – XIII niedziela zwykła

  1. Witamy wszystkich gości, którzy spędzają swój urlop lub wakacje w naszym mieście. Serdecznie was witamy i pozdrawiamy. Życzymy wam udanego wypoczynku i zapraszamy na spotkania z Panem Jezusem nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, aby wraz z troską o zdrowie ciała zadbać o rozwój życia duchowego.
  2. W środę, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary miał on głosić Ewangelię aż w dalekich Indiach. Jest także autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Papież św. Grzegorz I Wielki skonstatował Tomaszową postawę w następujący sposób: „Więcej pomaga naszej wierze niewiara Tomasza niż wiara Apostołów”. Święty Tomasz jest patronem Indii, Portugalii, wielu miast, w tym Zamościa. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.
  3. W sobotę, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo chorym, cierpiącym i seniorom.
  4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Mimo wakacyjnej atmosfery postarajmy się w czwartek o udział w Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwo połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu, ofiarując go w intencji nowych powołań kapłańskich, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  5. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza w czwartek o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  6. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Dlatego w naszym kościele będzie okazja do spowiedzi świętej od godz. 17:00 do 18:00, a wieczorna Msza św. wynagradzająca  o godz. 18:00.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych. Po nabożeństwie wspólnota „Mężczyźni Świętego Józefa” zaprasza na różaniec ulicami naszej parafii.

Ostatnie wpisy