Ogłoszenia duszpasterskie – 6 lutego – V Niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Dziś na Eucharystii gromadzi nas Chrystus w piątą niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Pamiętajmy, że nikt z nas, ani cała nasza wspólnota parafialna, nie jest w stanie pogłębić swojej więzi z Panem Bogiem bez Eucharystii. Dopiero karmiąc się prawdziwą Miłością, każdy chrześcijanin uczy się ofiarnego życia. Częściej i uważniej wczytujmy się w objawienie Boże zawarte w Piśmie Świętym. Jednocześnie wsłuchujmy się w to, co mówi Kościół, którego zadaniem jest ciągłe przybliżanie nas do zbawienia.
  2. W środę podczas nowenny skierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zwieńczeniem naszego modlitewnego spotkania będzie Eucharystia.
  3. W piątek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
  4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych. W tym dniu zapraszamy wszystkie osoby chore i w podeszłym wieku na 2specjalne Msze św. o godz. 10:00 i 16:30. Będą one sprawowane w intencji chorych i połączone z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Ze względu na obostrzenia sanitarne w tym roku rezygnujemy z indywidualnego namaszczenia chorych. Prosimy rodziny, sąsiadów i ludzi dobrej woli, aby pomogli osobom chorym i starszym przybyć na tę Mszę św.
  5. Dziękujemy serdecznie za składaneofiary na fundusz kolędowy.

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym