30 stycznia 2022 r. – IV niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. W najbliższą środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7:00, 10:00, 16:30 i 18:00. Na początku każdej Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
  2. W tym dniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą tych, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania, pragną całkowicie ofiarować swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Ofiary złożone na tacę w święto Ofiarowania Pańskiego będą przeznaczone na wsparcie klasztorów klauzurowych w naszej diecezji: klasztor Karmelitanek Bosych i Klarysek od Wieczystej Adoracji w Elblągu.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy w  tym dniu na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której w sposób szczególny będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii. Po Mszy św. będzie specjalne nabożeństwo w tej intencji. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  4. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca– dzień, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W tym tygodniu spowiedź będzie codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Dziękujemy serdecznie za składane ofiary na fundusz kolędowy.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą