Ogłoszenia duszpasterskie 23 stycznia 2022 r. – III niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. Dzisiaj obchodzimy w całym Kościele, z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego.  Papież pragnie, aby ten dzień był poświęcony celebracji, refleksji oraz rozszerzaniu Słowa. Przypomina nam także, że związek między Zmartwychwstałym Panem, wspólnotą wierzących i Pismem Świętym jest niezbędny dla każdego chrześcijanina.
  2. Zachęcamy dzisiaj do wspólnego, w gronie rodzinnym lub indywidualnego, czytania Pisma Świętego. Niech ta niedziela będzie dla naszych rodzin i dla każdego z nas dniem spotkania z żywym słowem Boga.
  3. Dobiega końca Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. We wtorek, 25 stycznia, święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, będzie jego zwieńczeniem. Zapraszamy w tym dniu na Msze św. do naszego parafialnego kościoła. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, w zakładach pracy, w naszym narodzie.
  4. W środę, w liturgiczne wspomnienie świętych biskupów: Tymoteusza i Tytusa, przeżywać będziemy Dzień Islamu. Módlmy się w intencji wyznawców tej religii, z którymi łączy nas postać ojca wiary – Abrahama. Prośmy szczególnie, aby religii nie wykorzystywano instrumentalnie i z jej powodu nie dochodziło do prześladowań, gwałtów i przemocy.
  5.  W piątek zakończyliśmy odprawianie Mszy św. kolędowych, zastępujących tradycyjną wizytę duszpasterską. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wspólną modlitwę i za wszystkie składane ofiary na fundusz kolędowy.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą