16 stycznia 2022 r. – II niedziela zwykła

ogłoszenia

1. W dzisiejszej Ewangelii usłyszeliśmy słowa Matki Bożej: „”Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” . Niech to wezwanie Maryi skłoni nas do postawienia sobie pytania: Czy stać mnie w tej chwili na spełnienie wszystkiego, czego zapragnąłby ode mnie Jezus?

2. Jutro, w przeddzień Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, obchodzimy Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.

3. We wtorek, 18 stycznia, rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. O jedność wśród uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary. Zachęcamy do indywidualnej i wspólnotowej modlitwy z naszymi braćmi i siostrami wyznającymi wiarę w Pana Jezusa w różnych miejscach i świątyniach naszej diecezji.

4. Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

5. W piątek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych czcigodnych seniorach, także tych, którzy odeszli już do Pana.

6. 22 stycznia przypada 159. rocznica wybuchu powstania styczniowego. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.

7. W następną niedzielę, 23 stycznia, podczas Mszy św. o godz. 12:00 będzie śpiewał chór “Camerata”. Po Eucharystii odbędzie się krótki koncert.

8. Jeszcze przez 5 kolejnych dni, do piątku włącznie, będziemy odprawiać o godz. 17:00 Msze św. „kolędowe”, zastępujące tradycyjną wizytę duszpasterską. Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do wspólnej modlitwy w ich intencji.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim rodzinom, które złożyły ofiarę na fundusz kolędowy, czy to w czasie Mszy św. „kolędowej”, czy osobiście w kancelarii parafialnej lub też na konto parafialne.

Ostatnie wpisy