Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego

ogłoszenia

1. Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli
do 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również wystrój związany z Narodzeniem Pana Jezusa.

3. W czwartek, 13 stycznia, zgodnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie nieco zmieniony ze względu na Mszę św. kolędową:

17:00 – Msza św. kolędowa,

17:45 – Różaniec fatimski,

18:15 – Msza św.,

19:15 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

4. Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

5. Składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa solenizantom i jubilatom stycznia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy Bożemu miłosierdziu.

6. Msze św. „kolędowe”, zastępujące w tym roku tradycyjną wizytę duszpasterską, odprawiamy w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic w dni powszednie o godz. 17:00. Szczegółowy plan wyznaczonych ulic na dany dzień znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w dzisiejszym numerze „Albertówki”, jest także wywieszony w gablotach przed kościołem.

Ostatnie wpisy