ogłoszenia

1. W czwartek, 6 stycznia, będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to przypomina nam prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu są reprezentantami wszystkich narodów i ludów.

2. Uroczystość Objawienia Pańskiego zobowiązuje nas do uczestnictwa w Eucharystii, dlatego Msze święte 6 stycznia będą odprawione w porządku niedzielnym. Na ich zakończenie pobłogosławimy kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

3. 6 stycznia obchodzimy również Misyjny Dzień Dzieci. Szczególną modlitwą otoczymy misjonarzy i misjonarki. Będziemy modlić się o liczne i święte powołania misyjne, może także z naszej parafii. Prośmy Boga, by Dobra Nowina o zbawieniu skutecznie dotarła na wszystkie krańce świata, do wszystkich narodów i wszystkich ludzi spragnionych i poszukujących Boga. Zebrane ofiary w Uroczystość Objawienia Pańskiego będą przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny. W ten sposób wspieramy materialnie tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę o zbawieniu i ich działalność w krajach misyjnych.

4. Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada w tym roku w pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.

5. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na Mszę św. kolędową możliwość spowiedzi będzie w piątek w godz. 16:00 – 17:00.

6. Msze św. „kolędowe”, zastępujące w tym roku tradycyjną wizytę duszpasterską, odprawiamy w intencji mieszkańców wyznaczonych ulic w dni powszednie o godz. 17:00. Szczegółowy plan wyznaczonych ulic na dany dzień znajduje się na stronie internetowej naszej parafii i w dzisiejszym numerze „Albertówki”, jest także wywieszony w gablotach przed kościołem.

Ostatnie wpisy