OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE: 7 sierpnia 2022 r.

ogłoszenia

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Jezus wciąż wzywa nas do czujności i modlitwy, nieustannie zapewniając nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.
  2. Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkie osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce do tronu Jasnogórskiej Pani, a chcą towarzyszyć pątnikom poprzez modlitwę. Każdego dnia w naszej świątyni o godz. 20:30 będzie odprawiany Apel Jasnogórski, podczas którego łączymy się duchowo z Jasną Górą.
  3. W sobotę – 13 sierpnia –  w godzinach popołudniowych i wieczornych będziemy w sposób szczególny modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej, która w figurze fatimskiej jest obecna pośród nas. Porządek nabożeństw  będzie następujący:

17:15 – Różaniec Fatimski,

18:00 – uroczysta Msza św. Fatimska  z kazaniem,

19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski,

9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża,

10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła.

Ostatnie wpisy