31 lipca 2022 r. XVIII niedziela zwykła Ogłoszenia Duszpasterskie

ogłoszenia
  1. Jutro rozpoczyna się sierpień – miesiąc, w którym wspominamy ważne dla naszego narodu wydarzenia:78. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, narodowe przebudzenie na polskim Wybrzeżu na przełomie lat osiemdziesiątych, „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Boga.
  2. W dniu wczorajszym wyruszyła z naszego miasta do Częstochowy XXX Elbląska Pielgrzymka Piesza wraz z  naszą grupą Pomezania Iława. Tradycyjnie, jak co roku, zapraszamy do duchowego pielgrzymowania wszystkie osoby, które z różnych względów nie mogą wziąć udziału w pieszej pielgrzymce do tronu Jasnogórskiej Pani, a chcą towarzyszyć pątnikom poprzez modlitwę. Każdego dnia w naszej świątyni o godz. 20:30 będzie odprawiany Apel Jasnogórski, podczas którego połączymy się duchowo z Jasną Górą.
  3. W sierpniu włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe. W naszej świątyni jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje zobowiązanie zachowania abstynencji w sierpniu.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  5. W pierwszy piątek  zapraszamy na Mszę św. wotywną o Bożym Sercu, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  6. W sobotę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do prowadzenia intensywnego życia wewnętrznego, poznawania Pana Boga na drodze sakramentów i modlitwy. Zapraszamy na Msze św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.
  7. Również w sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do korzystających z wakacyjnego odpoczynku. Pomódlmy się także o życie wieczne dla ostatnio zmarłych parafian.

 

Ostatnie wpisy