Ogłoszenia duszpasterskie – 7 stycznia 2024 r. Niedziela Chrztu Pańskiego

binary comment

1.Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2.Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego.

3.W sobotę, 13 stycznia, zgodnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:30 – różaniec fatimski,18:00 – Msza św. z kazaniem.

4.Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Każdego dnia kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00. Szczegółowy plan wizyty duszpasterskiej jest umieszczony w dzisiejszym numerze „Albertówki” i na stronie internetowej parafii.

5.Do 21 stycznia, z racji wizyty duszpasterskiej, kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 – 15:45.

6.Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

7.Wspólnota „Mężczyźni św. Józefa” zaprasza na pielgrzymkę do Torunia w dniu 20 stycznia (w sobotę). W planie przewidziana są: obejrzenie ruchomej szopki w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Msza św. i procesja pokutna z relikwiami w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, wspólny obiad oraz wizyta w rozgłośni Radia Maryja i udział w Koronce do Bożego Miłosierdzia. Koszt pielgrzymki wynosi 100 zł. Chętne osoby mogą zapisywać się u p. Henryka Bakirzyńskiego (tel. 502780611) lub p. Adama Pszczolińskiego (tel.509594642). Decyduje kolejność zapisu wraz z wpłatą. Szczegóły pielgrzymki znajdują się na plakatach przed kościołem.

8.W następną niedzielę, 14 stycznia, oprawę Mszy św. o godz. 13:15 uświetni chór „VIVAT” pod dyrekcją p. Alicji Szymańskiej.

Ostatnie wpisy