Ogłoszenia Duszpasterskie – 8 stycznia 2023 r. Niedziela Chrztu Pańskiego

ogłoszenia

1.Dzisiejsze święto to również święto epifanii, czyli objawienia się Boga. To uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Pana Jezusa. Wydarzenia nad Jordanem to także zapowiedź naszego chrztu, podczas którego każdy z nas stał się umiłowanym dzieckiem Boga. Na początku dzisiejszych Mszy świętych błogosławimy wodę, by przypomnieć moment naszego chrztu i uświadomić sobie jego wartość i znaczenie. Pobłogosławioną wodę będzie można zabrać do naszych domów, by je pokropić bądź też przygotować dla przychodzącego z błogosławieństwem i duszpasterską wizytą kapłana.

2. Święto Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. Będziemy je śpiewać podczas liturgii. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.

3.W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska. Każdego dnia rozpoczynamy ją o godz. 16:00.

4.Do 22 stycznia, z racji wizyty duszpasterskiej, kancelaria parafialna jest czynna w dni powszednie w godz. 15:00 – 15:45.

5.W piątek, 13 stycznia, zgodnie z tradycją, będziemy modlić się do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący:
17:30 – Różaniec fatimski,
18:00 – Msza św. z kazaniem.

6.W następną niedzielę, 15 stycznia, rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

7.Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan jest poprzedzony Dniem Dialogu Chrześcijańsko – Żydowskiego (14 stycznia). Jest on okazją do lepszego zrozumienia naszych korzeni, prośby do Boga o wzajemne przebaczenie krzywd i współpracy prowadzącej do wzajemnego zrozumienia i poznania.

8.Ofiary złożone na tacę w następną niedzielę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym