Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

ogłoszenia
  1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą laetare. Rozpoczyna się druga połowa Wielkiego Postu. Połowa trudu i umartwienia wielkopostnego minęła, szybko zbliża się Wielkanoc z obfitością łask płynących z chrztu św. i Eucharystii. Dlatego teksty dzisiejszej Mszy świętej tchną radością. Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się obfitością dóbr nadprzyrodzonych, którymi obdarza swe dzieci. W średniowieczu nazwano dzisiejszą niedzielę niedzielą róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami róży. Do dzisiaj Ojciec święty poświęca w tę niedzielę złotą różę, którą ofiarowuje osobie zasłużonej dla Kościoła.
  2. Warto dzisiaj zrobić pewne podsumowanie i zastanowić się, czy nastąpił rozwój na drodze mojego nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych –
    w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17:20 i w Drodze Krzyżowej. W najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie tylko jedna Droga Krzyżowa, którą przygotuje Pan organista z grupami muzycznymi. Zapraszamy na nią o godz. 17:00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – dzień, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do sakramentu pokuty można przystąpić codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W następną środę, 6 kwietnia, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Ostatnie wpisy

22 maja 2022 r. VI niedziela Wielkanocy

Przez kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie o godz. 17:30. Jeśli jest ktoś

Intencje mszalne 23 – 29 maja 2022 r.

23 maja – poniedziałek 7:00 + Za zmarłego Ryszarda Szczypiorskiego (greg.). 7:00 + Za zmarłego Józefa Kaczorowskiego (greg.). 7:00 + Za zmarłego Marka Nawotkę. 18:00