Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu

ogłoszenia
  1. Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu nazywana niedzielą laetare. Rozpoczyna się druga połowa Wielkiego Postu. Połowa trudu i umartwienia wielkopostnego minęła, szybko zbliża się Wielkanoc z obfitością łask płynących z chrztu św. i Eucharystii. Dlatego teksty dzisiejszej Mszy świętej tchną radością. Kościół święty, nowa Jerozolima, cieszy się obfitością dóbr nadprzyrodzonych, którymi obdarza swe dzieci. W średniowieczu nazwano dzisiejszą niedzielę niedzielą róż, ponieważ w tym dniu obdarowywano się pierwszymi kwiatami róży. Do dzisiaj Ojciec święty poświęca w tę niedzielę złotą różę, którą ofiarowuje osobie zasłużonej dla Kościoła.
  2. Warto dzisiaj zrobić pewne podsumowanie i zastanowić się, czy nastąpił rozwój na drodze mojego nawrócenia i przemiany oraz podjąć jeszcze większy wysiłek, by dobrze wykorzystać przeżywany okres liturgiczny.
  3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych –
    w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 17:20 i w Drodze Krzyżowej. W najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie tylko jedna Droga Krzyżowa, którą przygotuje Pan organista z grupami muzycznymi. Zapraszamy na nią o godz. 17:00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – dzień, w którym oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Do sakramentu pokuty można przystąpić codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  5. W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
  6. W następną środę, 6 kwietnia, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Szczegółowy plan rekolekcji podamy za tydzień.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą