Ogłoszenia Duszpasterskie – 3 kwietnia 2022 r. V niedziela Wielkiego Postu

ogłoszenia
  1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.
  2. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie. Wykorzystajmy jak najowocniej ten święty czas, by przygotować się duchowo do najważniejszej uroczystości w roku liturgicznym.
  3. W najbliższą środę rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do soboty. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach, które będą trwały od 6 do 9 kwietnia. Prosimy  o zarezerwowanie sobie czasu na dobre i pełne przeżycie rekolekcji. Plan rekolekcji zamieszczony jest w gablotach przed kościołem, w „Albertówce” i na stronie internetowej parafii.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy w  tym dniu na Mszę św. o godz. 18:00, podczas której w sposób szczególny będziemy się modlić za kapłanów oraz o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii. Po Mszy św. będzie specjalne nabożeństwo w tej intencji. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia po Mszy św. o godz. 18:00 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  5. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy wszystkich na rozważanie męki i śmierci Pana Jezusa podczas nabożeństwa Drogi krzyżowej. Ze względu na rekolekcje w najbliższy piątek będzie tylko jedna Droga krzyżowa o godz. 17:30.
  6. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17:20 zapraszamy na piękne polskie nabożeństwo Gorzkich Żali.
  7. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
  8. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową, która rozpocznie Wielki Tydzień. Podczas każdej Mszy św. będziemy święcić palmy – symbol radości wynikającej z obecności Chrystusa, którego  uznajemy za Króla i Pana.
  9. Chorych, których zgłosicie w kancelarii parafialnej, będziemy odwiedzać  z sakramentami świętymi w środę Wielkiego Tygodnia – 13 kwietnia – od godz. 15:30.

Ostatnie wpisy

MAŁŻEŃSKI WEEKEND 21 i 22 kwietnia.

W najbliższą sobotę oraz niedzielę, 21 i 22 kwietnia, zapraszamy małżonków na „MAŁŻEŃSKI WEEKEND”.  Gościem będzie dr hab. teologii biblijnej i pastoralnej, rekolekcjonista, autor wielu

Ogłoszenia Duszpasterskie 14.04.24 r.

14 kwietnia 2024 r. – III niedziela Wielkanocy NIEDZIELA BIBLIJNA Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Ta