10 kwietnia 2022 r. Niedziela Palmowa

ogłoszenia
 1. Dzisiaj wkraczamy w Wielki Tydzień. Przeżyjmy go tak, jak powinni przeżywać go chrześcijanie: w powadze i wyciszeniu. Szczególnie Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota niech będą dla nas dniami szczególnego przeżywania Misterium Paschalnego. Wyrazem tego będzie nasz udział w liturgii Triduum Paschalnego. Nabożeństwa w te dni rozpoczynamy o godz. 18:00. Wielki Czwartek jest dniem ustanowienia Sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Przez uczestnictwo w liturgii wieczornej tego dnia oddamy należną cześć sakramentom, poprzez które Bóg zsyła na nas swoje łaski. Kończąc liturgię wieczorną przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy. Każdego dnia adorować będziemy Najświętszy Sakrament do godz. 22:00.
 2. Plan adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek i Wielką Sobotę jest wywieszony w gablotach przed kościołem i zamieszczony w dzisiejszym numerze „Albertówki” oraz na stronie internetowej parafii.
 3. Aby owocnie i pięknie przeżyć Święte Triduum Paschalne, oczyśćmy nasze serca, pozwólmy, aby Pan nas przemieniał, czynił lepszymi. Pan Jezus, jak słyszeliśmy o tym w odczytanym opisie Męki Pańskiej, na krzyżu modlił się za swoich oprawców i obiecał raj skruszonemu łotrowi. On także i nas przyjmuje i ogarnia swoim miłosierdziem, zatem otwórzmy się na to uzdrawiające działanie Jego łaski. Okazja do spowiedzi świętej będzie w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę od godz. 16:30 do 18:00.
 4. W Wielki Piątek rozpoczniemy, zgodnie z życzeniem Pana Jezusa objawiającego się św. Siostrze Faustynie, duchowe przygotowania do święta Miłosierdzia Bożego, które będziemy obchodzić, jak co roku, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. To przygotowanie polega na odprawieniu Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Od Wielkiego Piątku codziennie aż do soboty poprzedzającej Niedzielę Bożego Miłosierdzia, po Mszy św. o godz. 18:00 będziemy w naszej świątyni odmawiać wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy też wszystkich, którzy nie mogą przyjść do świątyni, do indywidualnego odprawienia tej nowenny. Pan Jezus powiedział do św. Siostry Faustyny: „W tej nowennie udzielę duszom wszelkich łask.” (Dz. 796).
 5. Na liturgię Wielkiej Soboty prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi profitkami przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 6. W środę, 13kwietnia, zapraszamy do wspólnej modlitwy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej. O godz. 17:30 odmówimy różaniec fatimski. Ze względu na Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 18:00 nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu, a także Apelu Jasnogórskiego.
 7. W środę, po Mszy św. o godz. 18:00,zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie prowadzić od naszej świątyni ulicami:  1 Maja, Maczka, Smolki, Boczno-Górna, Radomska, Skłodowskiej i 1 Maja. Podczas Drogi Krzyżowej będziemy nieść zapalone świece.
 8. Poświęcenie pokarmów wielkanocnych będzie w Wielką Sobotę od godz. 12:00, co pół godziny, aż do 18:00.
 9. Chorych, których zgłosicie w kancelarii parafialnej, będziemy odwiedzać z sakramentami św. w środę od godz. 15:30.
 10. Dziękujemy serdecznie za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu.
 11. Procesja rezurekcyjna w Wielką Niedzielę będzie o godz. 6:00 rano.
 12. Msze św. w Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego będą odprawiane w następującym porządku: o 6:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 15:00 i wieczorem o 18:00.

Ostatnie wpisy