Ogłoszenia Parafialne – UROCZYŚTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

ogłoszenia

Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie.

Drodzy bracia i siostry, przyjmijcie dzisiaj od nas, waszych duszpasterzy, serdeczne życzenia.  Pragniemy życzyć Wam i Waszym bliskim głębokiej radości z wyzwolenia, które dokonało się przez śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Niech Jego miłość rozproszy wszelki mrok i stanie się źródłem siły i mocy w tych trudnych dniach toczącej się blisko nas wojny na Ukrainie. Niech znak pustego grobu Jezusa przymnaża wiary w zwycięstwo Boga, które dokonało się przez Jego otwarte Serce. A Maryja, ta która stała pod krzyżem, przymnaża Wam nadziei na rozwiązanie tego, co po ludzku zdaje się być niemożliwym.

Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Postarajmy się również w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. Codziennie bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.

Z racji Oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ponieważ każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości.

W następną niedzielę, 24 kwietnia, będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił Ojciec święty Jan Paweł II. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiamy po każdej Mszy św. wieczornej aż do soboty włącznie. W następną niedzielę o godz. 15:00, czyli w Godzinę Miłosierdzia, zostanie odprawiona uroczysta Msza św., a po niej odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia. Uczcijmy to święto gromadząc się na wspólnej modlitwie, trwając przy Miłosiernym Sercu Jezusa i upraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.

Zachęcamy również do indywidualnego odmawiania w domu Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji elbląskiej.

Ostatnie wpisy

Nawiedziliśmy sanktuaria: w Oborach i Płocku.

„Mężczyźni św. Józefa” na zakończenie roku formacyjnego zaprosili wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bolesnej w Oborach i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Iława