Ogłoszenia parafialne 30.03.24 r,

ogłoszenia

31 marca 2024 r.

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

  1. W ten radosny dzień zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne Alleluja. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie, biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i poranka i chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.
  2. Od pustego grobu, drodzy bracia i siostry, pragniemy przekazać Wam najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę Waszego życia i by udzielał zdrowia oraz wszelkich potrzebnych darów.
  3. Jutro poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze św. będą odprawiane w porządku niedzielnym: 6:30, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 13:15, 15:00 i 18:00. Ofiary złożone na tacę w tym dniu będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  4. Postarajmy się w naszych domach i rodzinach utrzymać świąteczny charakter całej paschalnej oktawy – do przyszłej niedzieli włącznie. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! i w dniach oktawy pozdrawiajmy się w ten sposób. Postarajmy się w kolejnych dniach uczestniczyć w Eucharystii. Codziennie bowiem będziemy śpiewać hymn uwielbienia Chwała na wysokości Bogu, a w Modlitwie Eucharystycznej usłyszymy, że „obchodzimy święty dzień Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa”.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  6. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. w pierwszy piątek miesiąca. Oddajemy w ten sposób cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Z sakramentu pokuty będzie można skorzystać codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  7. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi w pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7:00 rano. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych. W tym miesiącu – wyjątkowo o godz. 17:oo – „Mężczyźni Świętego Józefa” zapraszają wszystkich (nie tylko mężczyzn) na różaniec ulicami Iławy, który rozpocznie się w naszym kościele Litanią Narodu Polskiego. Procesja różańcowa zakończy się w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata, gdzie będą miały miejsce modlitwy w intencji Ojczyzny. Jest to inicjatywa międzyparafialna.
  8. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  9. W następną niedzielę, 7 kwietnia, będziemy przeżywać święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił w 2000 r. Ojciec święty Jan Paweł II, zgodnie z życzeniem Pana Jezusa w objawieniach św. Siostrze Faustynie Kowalskiej.  W Wielki Piątek rozpoczęliśmy nowennę do Bożego Miłosierdzia, którą odmawiamy po każdej Mszy św. wieczornej aż do soboty włącznie. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia o godz. 15:00 zapraszamy na uroczystą Mszę św., którą rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Uczcijmy Niedzielę Miłosierdzia gromadząc się na Mszy św. w naszej świątyni, trwając przy Miłosiernym Sercu Jezusa i upraszając miłosierdzie dla nas i całego świata.
  10. Zachęcamy również do indywidualnego odmawiania w domu Koronki do Bożego Miłosierdzia.

W tym roku uroczystość Zwiastowania Pańskiego została przeniesiona na 8 kwietnia.  Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.  Tego dnia, podczas wieczornej Eucharystii, będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji, składając zobowiązanie codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców. W następną niedzielę do „Albertówki” dołączona będzie specjalna deklaracja podjęcia się tejże formy adopcji.

Ostatnie wpisy