PIELGRZYMKA DO MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE-Meksyk-Acapulco-12 dni 6-17 lutego 2025 r.

obraz-matka-boza-z-guadalupe-retro-drewno-profilowany-brzeg-haczyk

Biuro Podróży Tour Operator VERVINCI TRAVEL ul. Słowackiego 1 85-008 Bydgoszcz

ZAPRASZA NA PIELGRZYMKĘ ORGANIZOWANĄ PRZEZ PARAFIĘ ŚW. BRATA ALBERTA W IŁAWIE

DO MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – MEKSYK – ACAPULCO-12 DNI

Termin: 06.02. – 17.02.2025 r.

PLAN PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1 PRZELOT

Zbiórka uczestników na parkingu (od strony wieży ciśnień) przy kościele św. Brata Alberta o godz. 22:00, przejazd autokarem do Warszawy na lotnisko Warszawa – Okęcie, odprawa bagażowa o godz. 04.35 i wylot do Paryża o godz. 06.35. Przylot do Paryża o godz. 09.10, następnie wylot do Meksyku o godz. 11.35. Przylot do Miasta Meksyk o godz. 16.55, spotkanie z polskojęzycznym pilotem i przewodnikiem grupy, przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 2 GUADALUPE – TEOTIHUACAN

Śniadanie. Wizyta w religijnym sercu kraju, w Bazylice Matki Bożej z Guadalupe, największego sanktuarium maryjnego na świecie. Zwiedzanie Nowej Bazyliki mogącej pomieścić 10 tys. wiernych, Bazyliki Antycznej, Kaplicy Indian, Kaplicy na Wzgórzu, Ogrodów Guadalupiańskich. Zapoznanie z historią objawienia się Matki Bożej Indianinowi, Juanowi Diego. Zwiedzanie piramid TEOTIHUACAN: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Kolacja i nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 3 MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Przejazd na jeden z największych placów na świecie, główny plac Miasta Meksyk tzw. Zocalo. Zwiedzanie budowanego przez ponad 300 lat Kościoła Katedralnego z pięknym ołtarzem barokowym, podziwianie pozostałości Templo Mayor, gdzie według Azteków znajdowało się centrum wszechświata i zobaczymy Pałac Prezydencki, w którym znajdują się sławne murale Diego Riviery przedstawiające historię Meksyku. Przejazd na Msze Świętą i modlitwę do Sanktuarium w Guadalupe. Przejazd do dzielnicy Xochimilco, w której to znajdują się wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO tzw. pływające kolorowe ogrody. Rejs gondolami zbudowanymi przez Azteków kanałami przy dźwięku muzyki mariachi. Obiad na łodziach. Nocleg w Mieście Meksyk.

DZIEŃ 4 SANTIAGO DE QUERETARO – SAN MIGUEL

Śniadanie. Wyjazd ze stolicy do miasta Santiago de Queretaro. City tour po Centrum Historycznym, znajdującym sie na Liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO: Plac Broni, Palac Gubernatora, kościół i klasztor Świętego Krzyża ze słynnymi drzewami z kolcami w postaci idealnego krzyża (unikat światowy!). Zwiedzanie miasta San Miguel w stanie Guanajuato z pięknym kościołem neogotyckim. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 GUANAJUATO – CUBILETE

Śniadanie w hotelu. City tour po Centrum Historycznym miasta Guanajuato: Teatr Juarez, Uniwersytet, Bazylika, Alhondiga de Granaditas, Zaułek Pocałunku, ewentualnie targ Hidalgo. Przejazd do Cubilete, gdzie na szczycie Cerro del Cubilete znajduje się Statua Chrystusa Króla, jeden z największych pomników Chrystusa w całości wykonany z brązu. U podstawy pomnika znajduje się sanktuarium, które po bazylice Matki Bożej w Guadelupe i San Juan de los Lagos jest najczęściej odwiedzanym miejscem pielgrzymkowym w Meksyku. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że pomnik Chrystusa Króla w Cubilete uważa się za geograficzne centrum Meksyku. Powrót do Miasta Meksyk na kolację i nocleg.

DZIEŃ 6 CHOLULA – PUEBLA

Śniadanie. Wyjazd malowniczą trasą z widokiem na ośnieżone wulkany Popocatepetl i Iztaccihuatl. Przejazd i wizyta w miasteczku, Cholula, które posiada największą pod względem objętości, piramidę na świecie. Dla wytrwałych możliwość wejścia na piramidę. Wizyta w Tonantzintla – pięknym synkretycznym kościółku w stylu baroku folklorystycznego symbolu konkwisty i synkretyzmu religijnego. Dalsze podróżowanie malowniczą, porośniętą kaktusami trasą do jednego z piękniejszych miast Meksyku, Puebli zwanego „Miastem Aniołów” – ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po uroczym kolonialnym mieście Puebla: Katedra, Zocalo, Rynek Parian z tradycyjnym wyrobami mieszkańców miasta, czyli ceramiką talavera i słodyczami, a na koniec wizyta w niezwykle pięknej Kaplicy Różańcowej- nazwanej przez Fryderyka Humboldta w XIX w., „Ósmym Cudem Świata”. Kolacja i nocleg w Puebla.

DZIEŃ 7 CACAHUAMILPA – TAXCO

Śniadanie. Przejazd do systemu jaskiń w Cacahuamilpa największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, stanowiących wielokrotnie scenerie rożnych filmów i koncertów znanych światowych artystów. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe, wśród nich liczne stalaktyty i stalagmity nastrojowo podświetlane. Ponad godzinny spacer po jaskini i podziwianie stalaktytów, stalagmitów, stalagnatów i innych formacji skalnych. Przejazd do górniczego Taxco, meksykańskiej „stolicy srebra”. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg w Taxco.

DZIEŃ 8 TAXCO ACAPULCO

Śniadanie. Zwiedzanie sławnego ze sztuki jubilerskiej „srebrnego miasta” Taxco. Wjazd na punkty widokowe, spacer po krętych uliczkach, zwiedzanie przepięknego kolonialnego kościoła Santa Prisca. Przejazd w kierunku najsłynniejszego kurortu nad Oceanem spokojnym Acapulco. To legendarny kurort i latynoska „Perła Pacyfiku”, kojarzona często z przepychem, stromymi skałami i lśniącymi bielą plażami nad błękitnym oceanem. Zakwaterowanie w hotelu all inclusive.

DZIEŃ 9-10 ACAPULCO

Wypoczynek All inclusive. Śniadanie. Czas wypoczynku w najsłynniejszym kurorcie Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu w formule All Inclusive. Czas wolny – wypoczynek na plażach Oceanu Spokojnego. Każdego dnia możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych (dodatkowo płatnych) np. zwiedzanie panoramiczne miasta, rejs po Zatoce.

DZIEŃ 11 WYLOT POWROTNY

Ostatnie chwile wypoczynku na plaży i przejazd w kierunku Miasta Meksyk. Po drodze obiad. Transfer na lotnisko i wylot do Paryża o godz. 23.05.

DZIEŃ 12 POWRÓT

Przylot do Paryża o godz. 16.20, następnie wylot o godz. 19.55 do Warszawy, przylot na lotnisko Okęcie o godz. 22.10, przejazd autokarem do Iławy, zakończenie pielgrzymki ok. 2:30.

Cena: 13 000 zł (przy 43 osobach)

W cenie jest dojazd autokarem do Warszawy i powrót do Iławy. VERVINCI TRAVEL

Cena zawiera:

✓ Bilety lotnicze z opłatami; limit bagażu: 1 szt. max. 23 kg bagaż główny oraz 12 kg bagaż podręczny

✓ Śniadania i obiadokolacje, all inclusive w Acapulco

✓ Zakwaterowanie w Hotelach **** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami

✓ Napiwki w hotelach i restauracjach

✓ Transfery i transport klimatyzowanym autokarem

✓ Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu

✓ Opiekę i informacje przewodnika-pilota w j.polskim podczas pobytu w Meksyku

✓ Ubezpieczenie w TU „Uniqa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 60 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia TU Uniqa „Kontynenty”.

Cena nie zawiera: napojów do posiłków (oprócz all inclusive w Acapulco), napiwków dla kierowcy i przewodnika, opłat za zestawy audio-guide itp. (90 USD/os., płatne na miejscu w Meksyku), – opieki pilota podczas przelotów.

Zapisy i informacje:

Ks. Proboszcz tel. 502 601 557 lub w kancelarii parafialnej

od poniedziałku do czwartku 17:oo-18:oo

Uwagi:

✓ Przewidziana codzienna Msza św.

✓ Niezbędny paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

✔ Na życzenie pok. 1-os. za dopłatą 2450 zł.

✓ Ubezpieczenie nie obejmuje ryzyka kosztów rezygnacji. Na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5% ceny pielgrzymki); chęć ubezpieczenia należy zgłosić do Wykonawcy najpóźniej w ciągu 5 dni od wpłaty zaliczki. ✓ W cenie zawarto obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 26 zł od każdego uczestnika.

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą