Ratujemy 37 dzieci pod sercami matek

duchowa-adopcja-740x596

W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 8 kwietnia bieżącego roku podczas wieczornej Eucharystii w naszym parafialnym kościele 37 osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Zebrani po odczytanej Ewangelii według św. Łukasza (Łk 1, 26-38) wysłuchali homilii głoszonej przez dk. Andrzeja Chołaszczyńskiego. Słowa Diakona ściśle nawiązywały do tematu podjęcia wyzwania i zaproszenia jednocześnie, aby stanąć na straży i podjąć walkę o każde budzące się życie.

„Za chwilę każdy z nas – mówił dk. Andrzej – może zostać prawdziwym komandosem, bez karabinu, bez granatów, a jedynie z różańcem w ręku, odmawiając tylko jeden dziesiątek dziennie … może stać się – apostołem życia.  Ta Duchowa Adopcja to 9 miesięcy modlitwy w intencji dziecka nienarodzonego i jego rodziców, to prośba Boga o szczęśliwe jego narodzenie.”

Po odśpiewaniu hymnu do Ducha Świętego podejmujący Duchową Adopcję odpalili swoje świece od Wielkanocnego Paschału, aby następnie wypowiedzieć wobec Boga słowa przyrzeczenia podjęcia Duchowej Adopcji i pierwszy raz odmówić codzienną modlitwę w intencji dzieci, które zostały duchowo adoptowane.
 Jak co roku krąg Domowego Kościoła działający przy naszej parafii skierował zaproszenie do włączenia się w ratowanie nienarodzonych dzieci zagrożonych zabiciem w łonie swych matek. Dzieło to już od kilku lat wpisane jest w historię naszej parafii, co upamiętniane jest wpisami osób podejmujących to dzieło do Parafialnej Księgo Obrońców Życia.
Dzieło Duchowej Adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce.

Kasia i Michał

Ostatnie wpisy

„Biały tydzień” /video/

W naszej parafii trwa „biały tydzień” dzieci pierwszokomunijnych. Piękną tradycją w naszym kościele jest to, że dziewczęta i chłopcy, którzy przyjęli w Uroczystość Wniebowstąpienia pierwszą