Święto Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Elbląskiej.

W sobotę 23.09.2023r. nasza wspólnota wraz z księdzem Radosławem udała się do Dzierzgonia na Święto Jedności Wspólnot Odnowy w Duchu Świętym Diecezji Elbląskiej.

O godz. 9.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej przywitał wszystkich uczestników ks. Mariusz wraz z Tomaszem- świeckim koordynatorem. Po krótkich ogłoszeniach dotyczących przebiegu Święta Jedności i powitaniu oklaskami każdej Wspólnoty, nastąpił czas wspólnej modlitwy.

Chwilę po godz. 10.00 ks. Piotr Olechowski wygłosił katechezę do rozeznanego na ten dzień słowa „Głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, [w razie potrzeby] wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz” (2Tm 4,2).

Po katechezie nastąpiła przerwa na wspólne rozmowy przy kawie, herbacie i przy słodkościach. Była to okazja do przywitania się z osobami z innych wspólnot, z którymi dawno się nie widzieliśmy.

O godz. 12.00 odbyła się modlitwa nad wspólnotami. Zespół rozeznający modląc się rozeznawał słowo dla wspólnot.

Po modlitwie poszliśmy na przerwę obiadową. To był czas wzajemnych rozmów o naszych wspólnotach, o zamierzeniach na przyszłość, o nas samych, o naszych radościach i trudnościach.

Ukoronowaniem Święta Jedności była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. biskupa Jacka Jezierskiego, który również wygłosił kazanie.

Niech będą dzięki Panu Bogu za czas spotkania Wspólnot Odnowy w Duch Świętym Diecezji Elbląskiej i owoce tegorocznego Święta Jedności oraz za piękną pogodę.

 

 

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym