10 października 2021 r. – XXVIII niedziela zwykła XXI DZIEŃ PAPIESKI

ogłoszenia

1.Dzisiaj, już po raz dwudziesty pierwszy, obchodzimy w całym kraju Dzień Papieski. W tym roku przebiega on pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Tego dnia wspieramy swoimi ofiarami zdolną, lecz ubogą młodzież pochodzącą ze wsi i małych miasteczek, dlatego przy drzwiach naszego kościoła czekają młodzi przedstawiciele naszej parafii ze specjalnymi skarbonkami. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia.

2.W najbliższą środę, 13 października, będziemy się modlić do Boga za pośrednictwem Matki Bożej Fatimskiej. Porządek nabożeństw wieczornych będzie następujący: 17:30 – Różaniec fatimski, 18:00 – Msza św., po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, a o 20:30 Apel Jasnogórski.

3.W sobotę, 16 października, sięgniemy pamięcią do wydarzeń sprzed 43 lat, gdy nasz Rodak, dziś już święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła, został wybrany na Papieża i przyjął imię Jan Paweł II. Starajmy się wciąż na nowo odczytywać i rozważać dzieło życia oraz nauczanie Papieża Polaka.

4.Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św. w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. znajdują się na stolikach przy głównym wyjściu z kościoła.   Można je składać w kancelarii parafialnej oraz w kopertach na tacę. W niedzielę można je także  złożyć po każdej Mszy św. w kancelarii parafialnej.

5.Przyszła niedziela, zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej, jest Niedzielą Misyjną. W tym dniu  swoją modlitwą obejmiemy wszystkich kapłanów, zakonników i osoby świeckie pracujące na misjach. Po każdej Mszy św. dzieci ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 4 i 5 będą zbierały ofiary na potrzeby misji.

6.Solenizantom i jubilatom tygodnia przekazujemy najserdeczniejsze życzenia. Zmarłych ostatnio parafian polecamy dobroci i miłosierdziu Boga.

Ostatnie wpisy