17 października 2021 r. – 29. niedziela zwykła NIEDZIELA MISYJNA

ogłoszenia

1.Dzisiaj przeżywamy w całym Kościele powszechnym Niedzielę Misyjną. Katolicy we wszystkich krajach modlą się w tym dniu za misje i wspierają je materialnie. Niedziela Misyjna rozpoczyna Tydzień Misyjny, który w tym roku obchodzimy pod hasłem „Głosić wiarę z radością”. Po każdej Mszy św. dzieci ze Szkolnych Kół Caritas oraz panie z Parafialnego Koła Caritas zbierają ofiary na potrzeby misji. Tworzą one Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Z tych środków utrzymywani są księża i katechiści pracujący na terenach misyjnych oraz finansowane są projekty misyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

2.Misyjna dekoracja w prezbiterium przypomina, że jesteśmy cząstką Kościoła powszechnego, ogarniającego wszystkie narody zjednoczone Dobrą Nowiną. Przedstawia wizerunki Matki Bożej czczonej na wszystkich kontynentach, a kolory materiałów przypominają intencje żywego różańca misyjnego, w którym jeden dziesiątek – biały – jest za starą Europę, żółty za Azję,  zielony  za Afrykę,  czerwony za Amerykę, dziesiątek niebieski – za Australię i Oceanię.

3.W tym tygodniu szczególnie zapraszamy każdego dnia o godz. 17:30 na nabożeństwo różańcowe w intencji misji i misjonarzy. Przez cały październik można składać ofiary na potrzeby misji do puszek znajdujących się przy wyjściu z kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

4.W tym roku nasza wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Getsemani” przeżywa jubileusz 25-lecia istnienia. Główne obchody rocznicowe odbędą się w najbliższą sobotę, 23 października. Rozpoczną się różańcem, po nim zostanie odprawiona uroczysta Msza św., na którą wspólnota zaprasza wszystkich, którzy w ciągu minionych 25 lat tworzyli tę grupę modlitewną. Po Mszy św. nastąpi modlitewne dziękczynienie za otrzymane łaski i działanie Ducha Świętego.

5.Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią przez cały listopad w naszej świątyni będzie odprawiany o godz. 17:30 różaniec w intencji zmarłych, których polecicie modlitwom Kościoła. Będzie także odprawiana o godz. 18:00 zbiorowa Msza św.  w intencji zmarłych, których polecicie w tej Mszy św. Kartki wypominkowe oraz na Mszę św. zbiorową leżą na stolikach przy wyjściu z kościoła. Wypełnione karty wypominkowe można składać w kopertach na tacę lub w kancelarii parafialnej.

 

Ostatnie wpisy