Ogłoszenia – 26 września 2021 r. XXVI niedziela zwykła

ogłoszenia

1. Pan Jezus udziela nam dzisiaj życiowej mądrości: mamy dostrzegać dobro w każdym człowieku, także w tym, który nie przyznaje się do Jezusa. Również przez niego Bóg potrafi czynić wiele dobra.

2. W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Niech będzie on dla nas czasem wspólnej modlitwy z Maryją. Weźmy do rąk różaniec i polecajmy Jej problemy, bolączki i trudności, z jakimi się borykamy. Od czwartku przez cały październik będziemy gromadzić się codziennie w naszej świątyni na wspólnej modlitwie różańcowej o godz. 17:30.

3. Dzieci również zapraszamy na różaniec. Pamiętajmy, że Matka Boża zarówno w Fatimie, jak i w Gietrzwałdzie objawiła się właśnie dzieciom prosząc je o odmawianie różańca. Prosimy rodziców, aby w miarę swoich możliwości przychodzili ze swoimi dziećmi na to piękne nabożeństwo. Wiernych, którzy nie będą mogli brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

4. W piątek, 1 października, rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego Boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

5. W tym tygodniu przypada  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź z racji pierwszego piątku będzie w piątek od godz. 17:00 do 18:00.

6. Zachęcamy dzieci z klas IV, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, aby podjęły nowennę 9 pierwszych piątków miesiąca. Pan Jezus objawił św. Małgorzacie, że Jego Serce płonie miłością do ludzi, którzy w zamian odpłacają Mu oziębłością, obojętności, wzgardą i niewdzięcznością. Prosił, aby wszyscy, którzy chcą Mu okazać swoją miłość, przystępowali do Komunii św. wynagradzającej przez 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca. Nie bądźmy nieczuli na prośbę Chrystusa. On, Król i Pan, nasz Zbawiciel, prosi, jak żebrak, o naszą miłość.  Przypominamy, że nowennę 9 pierwszych piątków można podjąć również w dorosłym życiu.

7. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy w sobotę, 2 października, na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po nim będzie zmiana tajemnic różańcowych.

8. Opiece Maryi – Królowej różańca św. polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia, zmarłych w ostatnich dniach Parafian polecamy Bożemu Miłosierdziu.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

28 IX – św. Wacław, męczennik i główny patron Czech, jako czeski król przykładem własnego życia utwierdzał wiarę chrześcijańską w swoim kraju; został zamordowany na polecenie swojego młodszego brata Bolesława;

29 IX – święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał; ich imiona oznaczają odpowiednio: Michał − „któż jak Bóg”, Gabriel − „moc Boża”, Rafał − „Bóg uzdrawia”

Ostatnie wpisy

„Małżeński Weekend”

Nasza parafia św. Brata Alberta wraz z duszpasterstwem rodzin i wspólnotą „Mężczyźni św. Józefa,  w dn. 21-22 kwietnia zaprosiła małżonków na „Małżeński Weekend”. Gościem specjalnym