Ogłoszenia – 19 września 2021 r. XXV niedziela zwykła

ogłoszenia

 

1. Trwa rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów oraz wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też, aby poza nauką i pracą znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem poprzez codzienną modlitwę i czytanie Pisma św. oraz udział w niedzielnej Mszy św.
2.Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 10:30, odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami dotyczące Pierwszej Komunii Świętej.
3.Za tydzień, w niedzielę, 26 września, zapraszamy młodzież z klas VIII naszej parafii do udziału w Mszy św. o godz. 13:15. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne, podczas którego będzie możliwość zapisania się na pierwszy rok przygotowania do sakramentu bierzmowania.
4.Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
5.We wtorek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Przez jego pośrednictwo módlmy się o to, abyśmy jak on, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas Eucharystii będziemy dziękować Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła.
6.W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą.
7.Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń. Dla ostatnio zmarłych Parafian pragniemy prosić o szczęście wieczne.

Ostatnie wpisy