Ogłoszenia – 12 września 2021 r. XXIV niedziela zwykła BEATYFIKACJA SŁUG BOŻYCH: KARD. STEFANA WYSZYŃSKIEGO I MATKI ELŻBIETY RÓŻY CZACKIEJ

ogłoszenia
 1. Dzisiaj przeżywamy radosną uroczystość beatyfikacji sług Bożych: kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Prymasowi Tysiąclecia zawdzięczamy zachowanie wolności ducha, uratowanie wiary i Kościoła, ocalenie chrześcijańskiej tożsamości narodu. Był duchowym przywódcą, przewodnikiem w czasach mroku komunizmu.  Matka Elżbieta Czacka pokazuje nam, że nasze braki, a nawet kalectwo, dzięki głębokiej wierze i pełni życia Bożego, można przemienić w siłę służenia bliźnim.
 2. Dziękujmy dzisiaj Bogu za wyniesienie na ołtarze nowych błogosławionych. Zastanówmy się, dlaczego Bóg stawia nam przed oczy tych dwoje czcicieli Matki Bożej. Prośmy Boga, byśmy w naszych rodzinach, parafiach i w życiu społecznym wcielali w życie program Prymasa Tysiąclecia i Matki Elżbiety Róży Czackiej, byśmy przylgnęli, jak oni, do Matki Najświętszej i dali się Jej poprowadzić.
 3. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w Mszach św. z ich udziałem w każdą niedzielę o godz. 10:30. Przychodźcie, drogie dzieci, na spotkanie z Waszym najlepszym Przyjacielem, jakim jest Pan Jezus!
 4. Za tydzień, 19września, po Mszy  św. o godz. 10:30, odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami uczniów klas III na temat Pierwszej Komunii Świętej.
 5. Jutro kolejny dzień fatimski. Zapraszamy po południu do wspólnej modlitwy. Porządek nabożeństw popołudniowych i wieczornych będzie tradycyjny: 17:30 – różaniec fatimski, 18:00 – Msza św. z kazaniem, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie Apel Jasnogórski o godz. 20:30.
 6. We wtorek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego upamiętniające odnalezienie relikwii krzyża, na którym umarł i dokonał zbawienia świata nasz Pan Jezus Chrystus. W czasach, kiedy symbole naszej wiary są znieważane, miejmy odwagę przyznać się, że jesteśmy chrześcijanami przez pobożne czynienie tego znaku, gdy przechodzimy obok kościoła czy przez okazywanie szacunku przydrożnym kapliczkom i krzyżom.
 7. W piątek, 17 września, przypada 82. rocznica sowieckiej agresji na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pomordowanych na Wschodzie, o ofiarach Golgoty Wschodu. Prośmy także, by trudne i nierozwiązane dotąd kwestie wspólnych dziejów polsko-rosyjskich mogły doczekać się sprawiedliwego
  i zgodnego z historyczną prawdą rozstrzygnięcia.
 8. W sobotę, 18 września, przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii o godz. 18:00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży, bo od nich zależy przyszłość naszego narodu
  i Kościoła. Zapraszamy nie tylko dzieci i młodzież, ale także rodziców, nauczycieli i wychowawców.
 9. W następną  niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu.
 10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia zdrowia
  i wielu Bożych łask. O dar miłosierdzia i życia wiecznego pomódlmy się dla  zmarłych w tym tygodniu parafian.

Ostatnie wpisy