Ogłoszenia – 5 września 2021 r. – XXIV niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. W tym tygodniu dzieci i młodzież rozpoczęły nowy rok szkolny. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Jednym z elementów przygotowania duchowego do tych sakramentów jest udział w niedzielnej Mszy św.
  2. Zapraszamy wszystkie dzieci na specjalne Msze św. z ich udziałem w każdą niedzielę o godz. 10:30.
  3. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W najbliższą środę, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności, za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Jaki ono wydaje w moim życiu owoc – oto pytanie, jakie w kontekście tego święta warto sobie samemu postawić.
  4. Jak usłyszeliśmy w odczytanym dziś Liście biskupów, za tydzień, 12 września o godz. 12:00 będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia oraz Matki Elżbiety Czackiej, niewidomej założycielki Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża i Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Ta podwójna beatyfikacja nie jest dziełem przypadku. Uroczystość beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego miała się odbyć w czerwcu 2020 r., ale nie doszło do niej z powodu panującej pandemii. W tym czasie został uznany cud za pośrednictwem Matki Elżbiety Czackiej, dlatego obydwoje mogą być beatyfikowani razem. Jak wyraził się kard. Nycz: Założycielka Dzieła Lasek ”dogoniła” Prymasa Tysiąclecia.
  5. Centralne uroczystości beatyfikacyjne odbędą się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ze względu na sytuację epidemiczną i panujące obostrzenia w beatyfikacji będzie mogła uczestniczyć stacjonarnie ograniczona ilość osób (7-8 tys.). Zachęcamy do udziału w uroczystości za pośrednictwem mediów.
  6. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ostatnie wpisy

ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO WŁOCH

Zapraszamy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w dniach 5 – 11 czerwca 2025 r. Plan i szczegóły – na załączonych plakatach. Zapisy w biurze parafialnym