Ogłoszenia – 29 sierpnia 2021 r. XXIII niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  2. W najbliższą środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu największego światowego konfliktu, jakim była II wojna światowa. Przypomina nam ona z jednej strony o bohaterstwie i cierpieniu naszych rodaków, a z drugiej strony    obowiązku zabiegania o jedność i pokój w naszej Ojczyźnie. Warto dziś przypomnieć słowa św. Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju!”  Prośmy więc Chrystusa – Księcia Pokoju, aby nasze dzieci wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a nasza Ojczyzna uniknęła okrucieństwa wojny.
  3. Również w środę, 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny, szczególny ze względu na jego przebieg w czasie epidemii. Dziękujmy Bogu, że dzieci mogą wrócić do szkoły, a jednocześnie módlmy się o to, by Pan Bóg uchronił dzieci i młodzież oraz nauczycieli przed zarażeniem koronawirusem. Zatroszczmy się tym bardziej, by ten nowy rok szkolny rozpocząć w imię Boże. Zapraszamy najmłodszych parafian, ich rodziców, nauczycieli i katechetów na Eucharystię o godz. 18:00, podczas której  podziękujemy za piękne, szczęśliwe wakacje oraz poprosimy o potrzebne łaski, szczególnie zdrowie i dary Ducha Świętego w nowym roku pracy. W sposób szczególny zapraszamy na tę Mszę św. pierwszoklasistów, którym poświęcimy tornistry.
  4. Przy tej okazji przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania oraz w czasie chrztu dziecka małżonkowie zobowiązali się do katolickiego wychowania potomstwa. W najbliższych dniach będziemy modlić się o to, aby wszyscy rodzice temu podołali.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Naszą modlitwę w najbliższy czwartek podczas Mszy św. o godz. 18:00 i nabożeństwa ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Grupa Modlitwy do Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza również tego dnia o godz. 17:15 na nabożeństwo połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w intencjach wynagradzających za grzechy nasze i całego świata oraz w intencji świętych powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie z naszej parafii.
  6. W pierwszy piątek zapraszamy na Mszę św. wotywną o Bożym Sercu, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie od 17:30 do 18:00, a w piątek od 17:00 do 18:00.
  7. W sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Mszę św. o godz. 7:00 i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Przekazujemy najlepsze życzenia obchodzącym w tym tygodniu imieniny i urodziny. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.

Ostatnie wpisy

10 września 2023 r. – XXIII niedziela zwykła

Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te