Ogłoszenia – 22 sierpnia 2021 r. – XXI niedziela zwykła

ogłoszenia
  1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłą niedzielę celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W czwartek, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską.  Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej zapraszamy na Mszę św. o godz. 7:00, 10:00 i 18:00.
  2. Jutro, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Aby ofiara ich cierpienia zrodziła zbawienne dla naszej Ojczyzny owoce, będziemy prosili  podczas Mszy św. o godz. 18:00.
  3. We wtorek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy św. będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.
  4. W sierpniu pamiętajmy szczególnie o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu. W każdym czasie i na każdym miejscu miejmy siłę i odwagę przeciwstawiać się grzechowi pijaństwa. Maryi – Królowej złóżmy wotum czasowej lub całkowitej abstynencji.
  5. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, pragniemy życzyć, by był on piękny i bezpieczny.
  6. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać życie wieczne.

Ostatnie wpisy