16 lipca 2023 r. – XV niedziela zwykła

ogłoszenia

1.Dla wielu z nas letnie miesiące to czas wypoczynku. Jest on konieczny – pozwala odzyskać siły wyczerpane całoroczną pracą i nabrać energii do wykonywania kolejnych życiowych zadań. Pamiętajmy w czasie wypoczynku o wzmocnieniu nie tylko sił fizycznych, ale i duchowych poprzez codzienną modlitwę, niedzielną Mszę św. i czytanie słowa Bożego.

2.Zapraszamy do wzięcia udziału w  XXXI Elbląskiej  Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę ( grupa Pomezania Iława)  w dniach od 30 lipca do 11 sierpnia.

3.W następną niedzielę, 23 lipca, po każdej Mszy św. zbierane będą do puszek ofiary na  pomoc materialną dla pielgrzymów, którzy w niedzielę, 30 lipca, wyruszą na Jasną Górę. Będą szli do domu Matki, aby polecać Jej najważniejsze sprawy. Wesprzyjmy ich materialnie oraz duchowo poprzez modlitwę.

4.Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można składać prośby i podziękowania,  w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku, i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.

5.Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym ofiary złożone na tacę są przeznaczone na utrzymane Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.

6.Dzisiaj o godz. 14:00 zapraszamy do naszej świątyni na letni koncert muzyki sakralnej w wykonaniu zespołu wokalnego z Warszawy „SCALA SANCTA” pod dyr. Anny Szot. W programie utwory m.in.: A. Mozarta, J.S. Bacha, E. Griega, H. M. Góreckiego, G.G. Gorczyckiego. Wstęp wolny. Zespół „SCALA SANCTA” uświetni również swoim śpiewem liturgię Mszy św. o 13:15.

7.Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wakacje życzymy bezpiecznego i radosnego czasu odpoczynku. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie w ich intencji. Zmarłym w ostatnim czasie parafianom pragniemy wypraszać dar życia wiecznego.

Ostatnie wpisy