9 lipca 2023 r. – XIV niedziela zwykła

binary comment
  1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Pana Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  2. We wtorek, 11 lipca, przypada święto św. Benedykta (480-547), opata, patrona Europy. Założony przez niego zakon benedyktynów przyczynił się do znacznego pogłębienia życia religijnego w Kościele, ale i szeroko rozumianej kultury. Z tej racji papież bł. Paweł VI w 1964 roku ogłosił św. Benedykta głównym patronem Europy. Ora et labora – Módl się i pracuj!– to sposób św. Benedykta na dobre chrześcijańskie życie. Do Polski benedyktyni przybyli wraz ze św. Wojciechem (†997). Najbardziej znanym opactwem benedyktyńskim jest u nas Tyniec. Podczas Mszy św. we wtorek będziemy prosili Boga, przez wstawiennictwo św. Benedykta, o wszelkie potrzebne łaski.
  3. W czwartek, 13 lipca, zgodnie z tradycją naszej parafii, będziemy się  modlić do Boga za pośrednictwem Matki Bożej, której obecność przypomina nam figura fatimska. Program nabożeństw wieczornych będzie następujący:

17:30 – Różaniec Fatimski,

18:00 – uroczysta Msza św. z kazaniem,

19:00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu – Adoracja,

20:30 – Apel Jasnogórski.

  1. Zapraszamy do wzięcia udziału w XXXI Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę ( grupa Pomezania Iława)  w dniach od 30 lipca do 11 sierpnia.
  2. W niedzielę poprzedzającą wyjście pielgrzymów, czyli 23 lipca, będzie zorganizowana po każdej Mszy św. zbiórka do puszek przed kościołem jako pomoc materialna dla pielgrzymów.
  3. Obok figury Matki Bożej Fatimskiej jest umieszczona specjalna skrzynka, do której można składać prośby i podziękowania, w intencji których pielgrzymi będą się modlić na pielgrzymim szlaku i które zaniosą do Jasnogórskiej Pani.
  4. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymane Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu,w którym kształcą się nasi alumni. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy.
  5. W następną niedzielę, 16 lipca, o godz. 14:00 zapraszamy do naszej świątyni naletni koncert muzyki sakralnej w wykonaniu zespołu wokalnego „SCALA SANCTA” pod dyr. Anny Szot. W programie utwory m.in.: A. Mozarta, J.S. Bacha, E. Griega, H. M. Góreckiego, G.G. Gorczyckiego. Wstęp wolny. Zespół „SCALA SANCTA” uświetni również swoim śpiewem liturgię Mszy św. o 13:15.
  6. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Właśnie na górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitom.

Ostatnie wpisy